مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پیله ابریشم برای جوش سرسیاه خوبه یا نه ؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

آکنه و جوش سرسیاه چیست؟آکنه ولگاریسشیوع و سن شروع آکنهعوامل موثر بر آکنهپیله ابریشم برای جوش سرسیاه
جوش سرسیاه

پیله ابریشم امروزه به دلیل ویتامین و پروتئین های طبیعی به عنوان یک محصول ارگانیک در علم پزشکی و همچنین صنعت آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد . که عمده استفاده آن در برطرف کردن بیماری های پوستی مثل جوش سرسیاه و اگزما و… میباشد که اکثر مصرف کنندگان معتقد اند که در همان هفته اول استفاده از پیله ابریشم مشکل پوستی آنها بر طرف شده و جوانی و شادابی پوست چند برابر شده است.

آکنه و جوش سرسیاه چیست؟

Acne vulgaris بیماری التهابی مزمن واحد پیلوسباسه است و به عنوان شایع ترین بیماری پوستی شناخته شده است.
۸۰ درصد افراد در طول عمر خود به درجات مختلف به آکنه مبتلی میشوند.

۹۲ درصد بیماران در نهاید به درمانهای شناخته شده جواب میدهند.

ضایعات در ۸۰ درصد آنها در ۶ ماه اول بهبود قابل ملاحضه ای می یابد ولی با این وجود احتمال بروز scaring استرس و نگرانی بیمار و مشکلاتی که از نظر cosmetic برای وی ایجاد میشود سبب شده که یافتن زژیم دارویی که در کوتاه ترین زمان جواب مطلوب بدهد، استفاده از آن آسان باشد و احتمال بروز scaning را کاهش دهد هنوز از مباحث مورد توجه درماتولوژی باشد.

این قارچ جز فلور نرمال پوست میباشد ولی در ضایعات احتمالی آکنه درصد بالایی از وجود M.fur fur در فولیکول ها گزارش شده است.

در مطالعه ای که در بیمارستان رازی برای بیماران مبتلا به آکنه صورت گرفت ۸۰ درصد بیماران دارای اسمیر مثبت گزارش شده اند.

همچنین در منابع درماتولوژی جواب به درمان با topical imidazole در آکنه به ویژه آکنه های non responder مورد توجه قرار گرفته است.

از سوی دیگر گروهی M fur fur کنترل رشد p.acnea را به عهده بگیرد و به عبارتی از آنجایی که این ارگانیسم ها در کنار هم در ضایعات آکنه زندگی میکنند شاید تاثیر همزیستی داشته و محصولات جانبی یکی تغذیه کننده دیگری باشد.

با توجه به شیوع بالای اسمیر مثبت M fur fur در بیماران مبتلی به آکنه، مورد بحث بودن نقش M fur fur در ایجاد و تشدید آکنه و نیاز به یافتن بهترین و موثر ترین رژیم دارویی در درمان آکنه تحقیق حاضر انجام شده است.

هدف از این تحقیق ارزیابی میزان اثر بخشی کتوکونازول توپیکال ۲ درصد در کاهش یا برطرف کردن ضایعات آکنه شامل کومدون، پاپول، کیست، ندول و پوستول در بیماران با اسمیر M fur fur مثبت در مقایسه با placebo بوده است.

جوش سرسیاه

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس بیماری مزمن و خود محدود شونده واحد پیلوسباسه است.

محل اولیه درگیری در صورت و پس از آن به درجات کمتر در پشت، سینه و شانه هاست. مشخصه بیماری متعدد و متفائت بودن ضایعات از نظر بالینی است گرچه یک نوع ضایعه میتواند غالب باشد اما مشاهده دقیق معمولا وجود چندین نوع ضایعه را نشان میدهد. ضایعات ممکن است التهابی یا غیر التهابی باشند.

ضایعات غیر التهابی کومدون های باز یا سر سیاه و بسته یا سر سفید هستند.

از آنجا که کومدون های بسته پیش سازهاز بالقوه ضایعات بزرگ التهابی هستند اهمیت بالینی قابل توجهی دارند.

کومدون ها در حالات دیگری نیز دیده میشوند مثلا کومدون senile که شایع بوده و خصوصا در ناحیه پری اربیتال افراد مسن دیده میشود و کومدون هایی که در پوست آتروفیک ناشی از درمان با اشعه X دیده میشود.

ضایعات التهابی در آکنه به اشکال مختلف قابله مشاهده اند. از پاپول های کوچک با یک آروئل التهابی گرفته تا پوستول ها و ندول های بزرگ دردناک و flactuant. برخی ندول های بزرگ در گذشته کیست نامیده می شدند و اصطلاح ندولوکیستیک برای شرح موارد شدید آکنه التهابی بکار میرفته است.

جوش سرسیاه

شیوع و سن شروع آکنه

مطالعات conliffe در سال ۱۹۷۱ نشان داده است که تنها ۷ درصد بیماران زیر ۱۳ سال هستند و ۴۰ درصد از کسانی که اولین بار آکنه را تجربه میکنند خصوصا دختران جوان بالا ۱۶ سال سن داشتند.

همچنین آکنه ممکن است قبل از سنین بلوغ روی دهد. ۳ درصد از دخترانس که آکنه بالینی داشته اند نشانه های قطعی بلوغ در آنها دیده شده است.

شیوع آکنه در بالغین جوان ۶۶ تا ۳۰ درصد است و حداکثر بروز آن در دختران، در سنین ۱۷ تا ۱۴ سالگی و در پسران ۱۹ تا ۱۶ سالگی است.

عوامل موثر بر آکنه

ژنتیک: آکنه یک بیماری پلی ژنیک است. اگر چه بیشتر بیماران مرد مبتلا به آکنه ندولوسیستیک چنین حالتی را در پدرانشان ذکر میکنند اما تعداد قابل توجه ی از این بیماران چنین سابقه ای از شدت بیماری را اظهار نمیدارند.

مطالعه ای در آلمان وجود داشته است که در حال که در پسرانی که آکنه نداشته اند فقط ۸۰ درصد موارد والدینشان دارای آکنه بوده اند.

مطالعه همیلتون و همکاران نشان داد که بروز آکنه در سفید پوستان آمریکایی در مقایسه با ژاپنی های همسن دو برابر میباشد و همچنین سن ظهور آکنه در سفید پوستان پایین تر است و تمایل دارد که مدت بیشتری دوام داشته باشد.

رژیم غذایی: در حال حاضر هیچگونه مدرک قطعی مبنی بر اینکه عادات غذایی بر روی آکنه تاثیر می گذارد در دسترس نیست.

سیکل قاعدگی و حاملگی: برخی مجققین عقیده دارند که حاملگی سبب بهبود آکنه میشود و برخی معتقدند که آن را تشدید می کند. ۷۰ درصد گزارش داده اند که یک هفته قبل از قاعدگی آکنه در آنها تشدید می یابد.

قرص های ضد بارداری maxipill که استروژن بیشتری دارند اثرات مفید بیشتری نسبت به minipill بر روی آکنه داشته اند.

استرس: فشارهای روحی با علت ناشناخته ای اثر تشدیدی بر روی آکنه دارند.

احتمالا عوامل هیجانی با ایجاد تغییر در محور هیپوفیز آدرنال بر روی آکنه تاثیر میگذارد.

استرس ممکن است با افزایش تولید آندروژن از منشا آدرنال و در نتیجه افزایش تولید سبوم همراه باشد. به علاوه خود آکنه میتواند استرس ایجاد کند.

آب و هوا : در مناطق معتدل در فصول سرد شدیدتر میگردد اما عامل خاص را نمیتوان به آن نسبت داد. نور آفتاب برای اکثر بیماران آکنه ای مثل یک تیغ دولبه است.

درحالی که اشعه ماورا بنفش اثر ضد التهابی ملایمی دارد و تمایل به پوشاندن ضایعات آکنه دارد در عین حال به علت ضخیم کردن پوست هیپرکراتوز پوست و فولیکول را تشدید میکند، لذا کومدوژن محسوب میشود.

جوش سرسیاه

پیله ابریشم برای جوش سرسیاه

کرم ها و لوسیون های شیمایی که در امور زیبایی پوست مورد استفاده قرار میگیر ممکن است اثر مطلوبی را ایجاد کنند ولی در دراز مدت و در سنین بالا تر عوراض و بیماری های مزمن پوستی را با خود به همراه دارد.

از این رو پزشکان طب سنتی بر این باورند که برای کم کردن عوارض استفاده از این مواد شیمایی بر روی پوست و نابود سازی تدریجی پوست بهتر است از محصولات ارگانیکی استفاده کنند که به راحتی و حتی بهتر از این مواد شیمایی میتواند موجب زیبایی و همچنین از بین بردنم بیماریهای پوستی نمایند.

پیله ابریشممحصولی کاملا ارگانیک که به دلیل داشتن پروتین هایی نظیر سریسین ، فیبروئین ، کربوهیدرات و همچنین ویتامین هایی نظیر A و E میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای کرم ها و لوسیومهای شیمیایی شود و علاوه بر اینکه بدون هیچ گونه عوارض جانبی است در طول زمان کم میتواند پوستتان را مانند ابریشم لطیف و شاداب کند.

موارد استفاده از پیله ابریشم برای زیبایی پوست:

جوش سرسیاه

با یک دوره استفاده از پیله ابریشم دیگر فکر عمل های زیبایی ، لیزر و یا استفاده از مواد شیمیایی ار ذهنتان خواهد رفت زیرا نتیجه بی نظیر استفاده از آن شما را حیرت زده خواهد کرد.

کپی بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.