مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

برای رفع پف زیر چشم خود از پیله ابریشم استفاده کنید

آنچه در این مقاله می خوانید...

چشم انسان چیست؟ساختار چشم انسانپف زیر چشمدرمان پف زیر چشمو اما درمان به بهترین روش ممکن به گفته طبیبان علم سنتی
پف زیر چشم

راه حلی مناسب و زود بازده در علم طب سنتی که برای رفع پف زیر چشم کاربرد دارد استفاده از پیله ابریشم است که باعث ایجاد خاصیت کشسانی در پوست میشود که میتواند علاوه بر از بین بردن پف زیر چشم باعث از بین بردن چروک دور چشم هم شود.

چشم انسان چیست؟

چشم ها از پيچيده ترين اعضاي بدن ما انسان ها هستند و به ما كمك مي كنند تا حتي پيش از اين كه جسمي را لمس كنيم يا تشخيص بدهيم كه چقدر با ما فاصله دارد، بتوانيم درباره ابعاد يا ساختار آن پيشگويي هايي را انجام دهيم.

وقتي چشم ها در معرض نور قرار مي گيرند بيش از 100 ميليون سلول به طور همزمان فعال مي شود و تصوير مشاهده شده را به پيام هاي عصبي تبديل خواهند كرد كه به مغز منتقل مي شود.

به همين علت بيش از 70 درصد از گيرنده هاي حسي بدن در چشم ها قرار گرفته اند.

وجود گيرنده هاي حسي بيشمار در چشم ها به اين معني است كه دريافت اطلاعات صحيح و بي عيب و نقص در چشم ها براي ما بسيار ضروري و حياتي است، چرا كه در غير اين صورت نمي توانيم شكل واقعي اجسام پيرامون خود را به درستي تشخيص دهيم.

در قسمت جلوي اين كره يك پنجره شفاف به نام قرنيه وجود دارد.

نور از محيط خارج وارد قرنيه شده پس از عبور از مردمك به عدسي مي رسد. عدسي چشم، نور را به صورت دقيق روي شبكيه متمركز مي كند تا تصوير واضحي بر روي شبكيه ايجاد گردد.

كار اصلي چشم آن است كه نورهايي را كه از خارج دريافت مي كند طوري روي پرده شبكيه متمركز كند كه تصوير دقيقي از شيء مورد نظر روي پرده شبكيه ايجاد شود.

شبكيه اين تصاوير را به صورت پيام هاي عصبي به مغز ارسال مي كند و اين پيامها در مغز تفسير مي شوند.پ

بنابراين براي واضح ديدن، قبل از هرچيز لازم است كه نور به طور دقيق روي پرده شبكيه متمركز شود.

ساختار چشم انسان

كنژ : چشم يك لايه شفاف محافظ است كه سطح داخلي پلك ها و روي سفيدي كره چشم را مي پوشاند.

عنبيه : بخش رنگي پشت قرنيه است كه رنگ چشم افراد را تعيين مي كند. رنگ اين بخش در چشم افراد مختلف متفاوت است و از آبي و سبز تا عسلي و قهوه اي تغيير مي كند. در وسط عنبيه سوراخي به نام مردمك وجود دارد كه مقدار نور وارد شده به چشم را تنظيم مي كند. عدسي يك ساختمان شفاف در پشت عنبيه است كه در متمركز كردن دقيق پرتوهاي نور بر روي شبكيه به قرنيه كمك مي كند.

زجاجيه: مايع ژله مانند شفافي است كه داخل كره چشم را پر مي كند و به آن شكل ميدهد.

زجاجيه از پشت عدسي تا روي پرده شبكيه وجود دارد. شبكيه يك پرده نازك حساس به نور (شبيه فيلم عكاسي) است كه در عقب كره چشم قرار دارد.

پرتوهاي نوري كه به شبكيه برخورد ميكنند به پيامهاي عصبي تبديل مي شوند كه از طريق عصب بينايي به مغز منتقل مي شوند و در مغز تفسير مي شوند.

در شبكيه انسان انواع مختلفي از سلولهاي گيرنده نوري وجود دارد كه ميزان حساسيت آنها به نور متفاوت است.

گيرنده هاي نوري استوانه اي بيشتر براي ديد در محيط هاي تاريك به كار م يروند. گيرنده هاي مخروطي براي تشخيص رنگ و جزئيات ظريف استفاده مي شوند. ترتيب قرارگيري اين سلول ها در شبكيه طوري است كه در ناحيه مركزي شبكيه (ماكولا) تعداد گيرنده هاي مخروطي بيشتر است.

بنابراين وقتي فردي به صورت مستقيم به شيئي نگاه مي كند تصوير آن شيء مستقيماً روي ماكولا در جايي ميافتد كه تعداد سلول هاي مخروطي بيشتر است و در نتيجه شيء با وضوح بيشتري مشاهده مي شود.

مشيميه: پرده نازك سياه رنگي است كه دور شبكيه را احاطه كرده است. اين پرده تعداد زيادي رگ هاي خوني دارد كه مواد غذايي را به بخش هايي از شبكيه مي رساند.

به علاوه سلول هاي اين لايه حاوي تعداد زيادي رنگ دانه سياه ملانين است كه رنگ سياهي به اين بخش از چشم ميدهد. وجود رنگ سياه مانع از انعكاس نورهاي اضافي در داخل كره چشم مي شود و به تشكيل تصوير واضحتر كمك ميكند.

صلبيه: بخش سفيد رنگ نسبتاً محكمي است كه دورتا دور كره چشم به جز قرنيه را مي پوشاند و از ساختمان هاي داخل كره چشم محافظت مي كند.

اين بخش از چشم اثر مستقيمي در فرآيند بينايي ندارد و در واقع مثل يك اسكلت خارجي از كره چشم محافظت مي كند. عصب بينايي كه رابط كره چشم و مغز مي باشد از عقب كره چشم خارج ميشود و از طريق سوراخي در استخوان پروان هاي جمجمه به مغز ميرسد. اين عصب پيام هاي بينايي را به مغز ارسال ميكند و اين پيام ها در مغز تفسير مي شوند.

براي آنكه ما بتوانيم اشياء را در جهات مختلف ببينيم لازم است بتوانيم چشم را در جهات مختلف بالا، پايين، چپ و راست بچرخانيم. حركات كره چشم در هر چشم به وسيله شش عضله كوچك كه به اطراف كره چشم مي چسبد كنترل مي شود.

پف زیر چشم

پف زیر چشم

به طور طبیعی، با بالارفتن سن، پوست اطراف چشم قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و عضلات اطراف چشم نیز شل می‌شوند. شل شدن و افتادگی پوست در اطراف چشم‌ها موجب ایجاد چین خوردگی در پلک بالایی و چروک‌های عمیق در پلک پایینی می‌شود.

شل شدن بافت‌های زیر چشم نیز باعث می‌شود که چربی که در کاسه‌ی چشم قرار دارد به طرف بیرون برآمده شود و حالت پف کردگی در زیر چشم ایجاد کند.

در مواردی که میزان شل‌شدگی پوست بیشتر است، ممکن است پوست زیر ابرو افتاده شود و روی پلک بالایی بیافتد و در موارد شدید‌تر حتی ممکن است افتادگی پوست زیر ابرو به حدی زیاد باشد که در دید فرد اختلال ایجاد کند.

عمدتا دلایل پف زیر چشم به بخش ها زیر طبقه بندی میشوند:

 • داشتن یک خواب شبانه ضعیف
 • داشتن مشکل در تیروئید
 • شما از اماس رنج می برید
 • درجه بالایی از گرما
 • شما به طور کامل صورت و موهای خود را شستشو نمی دهید
 • از آلرژی فصلی رنج می برید
 • وقتی که گریه می کنید
 • نزدیک بودن سیکل ماهیانه
 • افزایش سن

درمان پف زیر چشم

درمان با RF فراکشنال: از Rf فراکشنال همچنین  در زمانی که لازم است محل جراحی خونریزی نداشته باشد، برای ایجاد برش، بدون خونریزی استفاده می‌شود. برای مثال از این روش برای ایجاد برش‌های بدون خونریزی در حین انجام جراحی زیبایی پلک استفاده می‌شود.

عوارض لیزر فراکشنال:

● قرمزی و التهاب ناحیه تحت درمان

● احتمال سوختگی پوست های تیره و برنزه

● احتمال تغییر رنگ پوست

● زبری پوست

● حس سوزش و خارش ناشی از لیزر

● احتمال تکثیر تب خال فعال

پف زیر چشم

درمان با تزریق ژل: یکی از روش‌های درمان غیرجراحی برای رفع پف زیر چشم، تزریق ژل است. ژل‌های تزریقی از ماده‌ای به نام هیالورونیک‌اسید تشکیل شده‌اند که این ماده به طور طبیعی نیز در بدن ما وجود دارد.

ژل‌های تزریقی موجب بازیابی حجم از دست رفته (و یا افزایش حجم) در بافت‌های صورت می‌شود. در صورتی که بروز پف زیر چشم به خاطر کم شدن حجم گونه‌ها باشد، در نتیجه بازیابی حجم گونه‌ها باعث برطرف شدن حالت پف‌کردگی در زیر چشم می‌شود.

ممکن است این روش برای مواردی که چربی زیر چشم زیاد است نیز مفید باشد که البته این مورد بستگی به آناتومی صورت بیمار دارد.

عوارض تزریق ژل:

 • تورم و کبودی
 • احساس ناراحتی
 • ایجاد توده و برآمدگی در زیر پوست
 • آسیب به مویرگ ها
 • جابجایی ژل
 • گرانولوم های واقعی

پف زیر چشم

مزوتراپی: انجام مزوتراپی نه تنها پف زیر چشم را کاهش می‌دهد بلکه باعث محو شدن سیاهی و تیرگی زیر چشم نیز می‌شود. معمولا نتایج حاصل از مزوتراپی بعد از دو جلسه‌ی درمانی قابل مشاهده هستند و بعد از آن باید طی همان زمان مشابه، 4 تا 6 جلسه درمانی دیگر، مزوتراپی انجام شود.

عوارض مزوتراپی:

 • کاهش درخشندگی پوست
 • تیره و بدرنگ شدن پوست
 • کاهش تون و خاصیت ارتجاعی پوست صورت، گردن و دست‌ها
 • لاغری صورت
 • چین و چروک و خطوط سطحی
 • ترک‌های پوستی
 • جوش و آکنه و جای جوش
 • اسکار زخم

پف زیر چشم

کربوکسی‌تراپی: در صورتی که پف زیر چشم به خاطر کم بودن جریان خون در این ناحیه باشد، با انجام کربوکسی‌تراپی می‌توان جریان خون در این ناحیه را افزایش داد.

افزایش جریان خون و حضور اکسیژن بیشتر در این ناحیه موجب رفع سیاهی و تیرگی زیر چشم نیز می‌شود. برای حفظ نتایج حاصل از کربوکسی‌تراپی لازم است این درمان دوبار در سال تکرار شود.

عوارض کربوکسی تراپی:

 • تزریق گاز CO2 در زیر پوست

پف زیر چشم

جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی): طی این جراحی پوست اضافی و چربی بیرون‌زده از زیر پلک برداشته می‌شود. گاهی اوقات تنها لازم است که پوست اضافی برداشته شود، گاهی لازم است که فقط چربی برداشته شود و در برخی موارد هر دو کار باید انجام شود.

در صورتی که تنها نیاز به برداشتن چربی باشد، دیگر برشی در پلک ایجاد نمی‌شود و بنابراین جای زخم جراحی در زیر چشم باقی نمی‌ماند.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی:

 • خون افتادن چشم ها و یا کم شدن بینایی
 • عفونت پلک و تورم
 • دید دوگانه ناشی از مشکل بینایی
 • زخم و درد در ناحیه شکاف جراحی زیبایی بلفاروپلاستی

پف زیر چشم

و اما درمان به بهترین روش ممکن به گفته طبیبان علم سنتی

پیله ابریشم محصولی کاملا ارگانیک که به دلیل داشتن پروتین هایی نظیر سریسین ، فیبروئین ، کربوهیدرات و همچنین ویتامین هایی نظیر A و E میتواند معجزه ای در رفع پف زیر چشم باشد.

نکته ای به کسانی که به پوست خود اهمییت میدهند: امروزه به دلیله وارد شدن جنسهای تقلبی برای زیبایی پوست و همچنین تبلیغات وسوسه کننده برای آنها باعث بروز عواض بسیاری در پوست استفاده کنندگان میشود که علاوه بر پیریه زودرس پوست باعث از بین بردن تدریجیه رطوبت پوست میشود.

خداوند برای هر مرضی ؛ مرهمی قرار داده است

لطفا به جای استفاده از مواد شیمایی و جراحی های غیر منطقی برای زیبایی پوست یک دوره از پیله ابریشم استفاده کنید تا به معجزه این محصول ارگانیک برای زیبایی پوست پی ببرید.

موارد استفاده از پیله ابریشم برای زیبایی پوست:

پف زیر چشم

برای تهیه پیله ابریشم و همچنین مشاوره رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

منابع:

دانشگاه فردوسی مشهد – دانشکده مهندسی – گروه کامپیوتر – آزمایشگاه بینایی ماشین

دانشگاه صنعتي اصفهان-دانشکده مهندسي نساجي

دانشگاه علوم پزشکی و خدماتی بهداشتی درمانی تهران

کپی بدون درج منبع ممنوع میباشد.