مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید پیله ابریشم برای رطوبت رسانی پوست با تاثیری فوق العاده

آنچه در این مقاله می خوانید...

ساختار پوست انسان از چیست؟رطوبت رسانی پوست چگونه فرایندی است؟پیله ابریشم چه خواصی برای پوست دارد؟
رطوبت رسانی پوست

طبق گفنه های نائومی موریامی زن های ژاپنی نسبت به پوستشان بسیار حساس هستند و سالهاست که از روش هایی سنتی برای جلوگیری از خشکی و رطوبت رسانی پوست استفاده می کنند. که آن استفاده از پیله ابریشم و ماساژ آن بر روی پوست خود است.

ساختار پوست انسان از چیست؟

پوست، یکی از بزرگترین اعضای بدن است و حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد کل وزن بدن را تشکیل می دهد. در واقع می توان گفت که این اندام پوشش محافظتی بدن موجودات زنده است.

و به سه لایه اصل زیر تشکیل شده است:

  • لایه اپیدرم
  • لایه درم
  • لایه هیپودرم

اپیدرم مسئول زیبایی و شادابی ظاهری بدن است. اپیدرم یک لایه فعال متابولیکی است که سنتز چربی ها (لیپیدها) را برعهده دارد. اولین سد دفاعی در مقابل حمله مواد اکسیدکننده بدن به شمار می رود.

اپیدرم حاوی مقدار زیادی آب نیز هست. هرچه بدن جوان تر باشد، آب بیشتری در پوست وجود دارد.

با افزایش سن، ظرفیت نگهداری آب در این اندام کاهش می یابد و در نتیجه پوست به سمت خشکی و چروک شدن متمایل می گردد.

علاوه بر این، اپیدرم به عنوان اولین سد دفاعی بدن در مقابل هجوم میکروبی محیط اطراف ما نیز به شمار می آید.

درم یک لایه پایین تر از اپیدرم قرار دارد و از یک غشای ضخیم ارتباطی تشکیل شده است.

این لایه درحقیقت شبکه به هم بافته ای از مویرگ های خونی و لنفی، رشته ها و پایانه های عصبی و حسی، کلاژن و فیبرهای پروتئینی الاستینی است که وظیفه آنها نگهداری و حفظ رشته های عصبی می باشد.

فولیکول های مو، مویرگ های خونی، غده های چربی و عرق نیز در این لایه قرار دارند. وظیفه اصلی این لایه حفظ استحکام و ارتجاع پوست می باشد.

هیپودرم به عنوان داخلی ترین لایه پوست، آن را به بافت های ماهیچه ای متصل می نماید.

این لایه به دلیل فراوانی سلول های چربی، خاصیت ارتجاعی بسیاری دارد. عملکرد این لایه، محافظت بدن از گرما و سرمای شدید است.

به نقل از هایپرکلابز :ميزان و چگونگي ترکيب 4 نوع رنگدانه در انسان، همواره تعيين کننده رنگ پوست است.

رنگدانه شيري رنگ که رنگ خود غشاي خارجي پوست است، رنگ هاله اي قرمز که در اثر عبور خون از رگ ها متصاعد مي شود، رنگ زرد غشاي داخلي پوست و در آخر، رنگ قهوه اي تيره مايل به بنفش که در اثر اشعا» ماوراي بنفش در محيط در پوست ايجاد مي شود، به اين ترتيب مقدار اين 4 رنگدانه و چگونگي ترکيب آن، سفيدپوست، سرخ پوست، سياهپوست و زردپوست بودن انسان ها تعيين مي گردد.

غدد عرق، غدد چربی، فولیکول مو، مویرگ های ظریف خونی، سلول لامسه، پایانه عصبی، سلول های لانگرهانس، سلول های ملانوسیت، رشته های پروتئینی و سلول های چربی از اجزا پوست به شمار میایند.

رطوبت رسانی پوست

رطوبت رسانی پوست چگونه فرایندی است؟

رطوبت رسانی پوست و فراهم کردن آب لازم برای پوست به زیبایی و سلامت آن کمک زیادی می کند.

اگر این رطوبت رسانی پوست به خوبی انجام نشود، پوست دچار خشکی، قرمزی و کشیدگی شده و این امر منجر به بروز چین و چروک می شود.

از طرفی، چربی بیش از اندازه پوست نیز سبب بروز آکنه می گردد؛ بنابراین پیدا کردن راهی برای داشتن پوستی سالم، شاداب و جوان، تا اندازه ای چالش برانگیز است؛ اما با توجه ویژه به رژیم غذایی روزانه می توان بر این مشکل تا حد زیادی غلبه کرد!

بدن در تولید چربی و ترکیبات طبیعی مرطوب کننده پوست، به میزان رطوبت موجود در لایه اپیدرم بستگی دارد؛ به این معنا که اگر رطوبت پوست کم باشد، توانایی آن در تولید ترکیباتی که مانع از دست رفتن رطوبت پوست می شوند، کاهش می یابد، بنابراین حفظ رطوبت و آبرسانی دائم به بافت پوست، اهمیت بسیاری دارد.

پوست سالم، رطوبت و نرمی خود را مدیون سلامت غدد چربی و رطوبت رسانی پوست بوده. در صورتیکه هرکدام از این عوامل مختل شوند پوست، ظاهری خشک و چروکیده و کم آب پیدا می کند وشخص احساس کشیدگی در پوست دارد.

ظاهر پوست خشن، پوسته پوسته همراه با خطوط وچروکهای ریز بنظر می رسد. خشکی پوست بخصوص در افراد مسن مشکل شایعی است.

علاوه بر تغییرات داخلی بدن و عوامل ارثی، عوامل خارجی مثل آب وهوای خشک و سرد ،شستشوهای مکرر با صابونهای قوی، نور آفتاب و دستگاههای حرارتی منزل در شدت خشکی پوست دخالت دارند.

آب رسانی به پوست را می توان  به دو صورت انجام داد یک از طریق شیمیایی که از طریق لوسیونه ها انجام میشود و اما روش دیگری که ما در نظر گرفته ایم رطوبت رسانی پوست طبیعی است با مواد ارگانیک که به راحتی و با قیمت خیلی کمتر از کرم ها و لوسیونهای شیمیایی میتوان تهیه کرد.

از عوامل خشکی پوست می توان استفاده از دمای بالای آب در حمام ،بیماری تیروئید، قرار گرفتن در معرض هوای سرد و غیره .حال ما راه کاری را برای شما عزیزان پیشنهاد می دهیم.

رطوبت رسانی پوست

پیله ابریشم چه خواصی برای پوست دارد؟

پیله کرم ابریشم در حدود 4500 سال پیش از کرم ابریشم برای نخ ریسی و صنعت نساجی استفاده میشد.
از این پوست دست کارگرانی که در نساجی کار میکردن و عمل نخ ریسی و تمیز کردن پیله ابریشم را انجام میدادند به صورت محسوسی از لطافت و نرمی زیادی برخوردار بود که این موضوع باعث شد که طبیبان و متخصصان پوست تحقیقاتی را در این زمینه شروع کنند. که به نتیجه قابل توجهی دست پیدا کردن.

پیله ابریشم با دارا بودن پروتئین هایی مانند سریسین ، فیبروئین ، کربوهیدرات و همچنین ویتامین هایی از جمله ویتامین A و همچنین ویتامین E باعث این نوع از لطافت و نرمی در پوست دست زنان کارگر نساجی شده بود.

همچنین به این نتیجه دست یافتن که از پیله ابریشم علاوه بر صنعت نساجی میتوان آن را در صنعت پزشکی و همچنین در صنعت آرایشی و بهداشتی نیز استغاده کرد و از معجزه این محصول استفاده کرد.

در صنعت پزشکی میتوان از پیله ابریشم برای درمان و التیام زخمها و همچنین برای پایداری استخانها و در بخش دیگر در جایگزین تاندومها استفاده کرد.

و در صنعت آرایشی بهداشتی استفاده از پیله ابریشم که امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصول ارگانیک برای پوست شناخته میشود را میتوان به موارد زیر دسته بندی کرد:

رطوبت رسانی پوست

نکته قابله توجه: عزیزانی که قصد انجام عمل های زیبایی و لیزر برای زیبایی پوست خود دارند میتوانند یک دوره از پیله ابریشم استفاده کنند و تاثیر آن را مشاهده کنند. مطمئن باشید دیگه فکر عمل زیبایی و لیزر و مواد شیمیایی از ذهنتون خواهد رفت و لازم نیست هزینه بالا و عوارض جانبی آنها را تحمل کنید.

جهت تهیه و مشاوره رایگان با شماره های تلفن در سایت تماس بگیرید.