مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کربوهیدرات چیست و خواص آن برای پوست

آنچه در این مقاله می خوانید...

مواد موجود در کربوهیدراتفواید کربوهیدراتفواید کربوهیدرات برای پوستمحصول ارگانیکی که تمامی مواد مفید برای پوست را داراست
کربوهیدرات

کربوهیدرات‌ های خالص شامل اتم‌های کربن، هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن هستند با نسبت ملکولی ۱:۲:۱ که فرمول عمومی Cn(H2O)n را تشکیل می‌دهند. با این وجود،
خیلی از کربوهیدرات‌های مهم از این قانون مستثنی هستند (مثل دیوکسی‌ریبوز و گلیسرول که بدین ترتیب آن‌ها را مستقیماً نمی‌توان کربوهیدرات خواند.
با افزایش طول زنجیر، تعداد کربن‌های با مراکز فضایی افزایش می‌یابند و بدین ترتیب تعداد زیادی دیاسترومر امکانپذیر می‌شوند. قندها ترکیبات پلی هیدروکسی کربونیل اند،
از این رو می‌توانند هِمی استال‌های حلقوی پایداری ایجاد کنند، بدین ترتیب ساختارهای اضافی و تنوع شیمیایی برای این ترکیبات پدید می‌آید. قندهای آلدئیدی به صورت آلدوزها طبقه‌بندی می‌شوند. آن‌هایی که عامل کتونی دارند، کتوز خوانده می‌شوند.
بر اساس طول زنجیر، قندها، تریوز (۳ کربنی)، تتروز (۴ کربنی)، پنتوز (۵ کربنی)، هگزوز (۶ کربنی) و غیره نامیده می‌شوند. از اینرو، ۲ و ۳ – دی هیدروکسی پروپانول (گلیسرآلدئید) یک آلدوتریوز است. در حالی که ۱ و ۳ – دی هیدروکسی پروپانون یک کتوتریوز می‌باشد.

مواد موجود در کربوهیدرات

کربن : عنصری شیمیائی در جدول تناوبی با نشان C و عدد اتمی ۶ است. عنصری غیر فلزی و فراوان، چهارظرفیتی و دارای چندین دگر شکل است. چنین کربنی همسانگرد و مانند شیشه محکم است. لایه‌های گرافیت آن مانند کتاب مرتب نشده‌اند، بلکه مانند کاغذ خرد شده می‌باشند. نوع خالص و متراکم آن الماس و نوع نرم و غیر متراکم آن گرافیت است.

کربوهیدرات

هیدروژن یا آبزا : (به انگلیسی: Hydrogen)، با نماد شیمیایی H نام یک عنصر شیمیایی در جدول تناوبی با عدد اتمی ۱ است. وزن اتمی این عنصر ۱٫۰۰۷۹۴ u است. هیدروژن سبک‌ترین عنصر در جهان است و بیش از دیگر عنصرها می‌توان آن را به صورت آزاد در طبیعت پیدا کرد. می‌توان گفت نزدیک به ۷۵٪ از جرم جهان از هیدروژن ساخته شده‌است. برخی جرم‌های آسمانی مانند کوتولهٔ سفید یا ستاره‌های نوترونی از حالت پلاسمای هیدروژن ساخته شده‌اند؛ ولی در طبیعت روی زمین به سختی می‌توان تک اتم هیدروژن را پیدا کرد.

کربوهیدرات

اکسیژن : یکی از عناصر شیمیایی در جدول تناوبی است که نماد آن O و عدد اتمی آن ۸ است. یک عنصر زیستی بوده و همه جا چه در زمین و چه در کل جهان هستی یافت می‌شود. مولکول اکسیژن (O۲)در زمین از نظر ترمودینامیکی ناپایدار است ولی توسط عمل فتوسنتز باکتری‌های بی‌هوازی و در مرحله بعدی توسط عمل نور ساخت گیاهان زمینی به وجود می‌آید.

نیتروژن یا ازت : یکی از عنصرهای شیمیایی در جدول تناوبی است که نماد آن N و عدد اتمی آن ۷ است. نیتروژن معمولاً به صورت یک گاز،غیر فلز، دو اتمی بی اثر، بی‌رنگ، بی‌مزه و بی‌بو است که ۷۸٪ جو زمین را دربر گرفته و عنصر اصلی در بافت‌های زنده است. نیتروژن ترکیبات مهمی مانند آمونیاک، اسید نیتریک و سیانیدها را شکل می‌دهد.

فواید کربوهیدرات

اکثر مواد ارگانیک، از کربوهیدرات ها تشکیل شده اند. این مواد بیشتر ابعاد زندگی ما را تحت تأثیر قرار می دهند.

برخی از فواید کربوهیدرات شامل موارد زیر میشود:

 • ملکولهای ذخیره غذایی طولانی مدت
 • غشای محافظ برای موجودات و سلولها
 • ماده اصلی تشکیل دهنده گیاهان

درمان زخم نیاز به انرژی دارد. کربوهیدرات و چربی مهمترین منابع تامین انرژی می ­باشند. در زمان پاسخ به استرس، پروتئین­ ها نیز برای تامین انرژی شکسته می­ شوند. برای جلوگیری از تحلیل عضلات، تامین انرژی کافی ضروری است. انرژی مورد نیاز پس از تروما، به 30-25 کالری به ازای کیلوگرم وزن بدن افزایش می­ یابد.

کربوهیدرات غنی­ ترین منبع انرژی سلولی در زمان التیام زخم می ­باشد. نقش کربوهیدرات پس از ایجاد زخم از قرار زیر است:

 •  کمک به تامین افزایش نیاز به انرژی بدن
 •  موثر در حرکت فیبروبلاست ها که در درمان زخم حیاتی است.
 •  افزایش فعالیت گلبول های سفید خون جهت تقویت سیستم ایمنی

فواید کربوهیدرات برای پوست

 کربوهیدرات غنی­ ترین منبع انرژی سلولی است و برای رفع چین و چروک پوست و همچنین برای از بین بردن جوشهای سر سیاه بسیار مفید است.
کربوهیدرات ها یکی از پلیمرهای اساسی در زندگی است و عضو جدا نشدنی بدن انسان است.
همچنین تغذیه ی مناسبی برای پوست میباشد و میتواند باعث شادابی و همچنین سفید شدن پوست شود.
امروزه یکی از ارکان اصلی برای ساخت لوازم آرایشی بهداشتی استفاده میشود.
کربوهیدرات

محصول ارگانیکی که تمامی مواد مفید برای پوست را داراست

مجموعه ما اقدام به تولید و همچنین عرضه محصول کاملا ارگانیکی کرده است که در علم پزشکی بسیار پر کاربرد و همچنین یکی از ارکان اصلی در صنعت پزشکی و همچنین آرایشی بهداشتی کشورهای شرق آسیا است.

پیله ابریشم محصولی ارگانیک که به دلیل داشتن سریسن و فیبروئن و همچنین کربوهیدرات باعث از بین بردن سلولهای مرده پوست و همچنین لایه برداری و پاک کننده بسیار مطلوب برای پوست است.

از دیگر کاربردهای پیله ابریشم برای پوست را میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفت کننده پوست
 • از بین برنده جوشهای سر سیاه
 • از بین برنده بسیار قویه چین و چروک حتی چین و چروک گردن
 • پاک کننده منافذ باز پوست
 • لایه بردار و سفید کننده
 • درمان اگزما

توصیه صادقانه مجموعه ما: خداوند برای هر دردی درمانی نیز آفریده است.
عزیزانی که قصد عمل زیبایی و یا زیبایی پوست خود به صورت جراحی را دارند به مدت چند هفته از پیله ابریشم استفاده نمایین صد در صد بدونه هیچ گونه عوارضی به نتیجه مطلوبی خواهند رسید.

کربوهیدرات

جهت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر حتما با مشاوران ما تماس بگیرید.