مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

درمان مشکلات پوست در طب سنتی با پیله ابریشم

آنچه در این مقاله می خوانید...

پوست و بیماری های پوست چیست؟طب سنتیدرمان مشکلات پوست در طب سنتی با پیله ابریشم
پوست در طب سنتی

امروزه علایق عده زیادی از مردم برای درمان بیماری ها و یا مشکلات پوستی به سوی طب سنتی میل میکند و برای مشکلات پوست در طب سنتی به دنبال آن میگردند که این بسیار خوب است. به جای دارو های شیمیایی که پایه و اساس خاصی ندارد و همچنین عوارض بالایی که دارد میتوان از مواد ارگانیک مانند پیله ابریشم که حدود 2500 ساله در علم طب سنتی در درمان مشکلات پوستی استفاده کرد که تاثیر بسیار مطلوبی دارد.

پوست و بیماری های پوست چیست؟

پوست انسان بزرگترین بخش در آناتومی انسان میباشد که همواره در معرض خطرات گوناگونی مانند سوختگی؛ بودن در معرض آلودگی، بودن در معرض اشعه های مضر طبیعی و همچنین آسیب در برابر اجسام تیز و برنده

آسیب دیدگی در پوست علاوه بر تاثیری که ممکن است برای اجزائ داخلی بدن به همراه داشته باشد در اعتماد به نفس فرد و در پی آن ایجاد مشکل در برقراری ارتباط با دیگران و در روابط عمومی فرد نیز تاثیر گذار است.

پوست در طب سنتی

مشکلاتی که میتوان برای پوست به وجود آید به موارد زیر تقسیم بندی میشوند:

خوشبختانه امروزه عمده مردم به زیبایی و بر طرف کردن مشکلات پوستی خود توجه میکنند که این بسیار خود است.

پوست در طب سنتی

طب سنتی

مرحوم علی اکبر دهخدا طب و طبابت را در فرهنگ لغت خود چنین تعرف میکند:

طب در لغت به معنی علاج جسم و نفس میباشد.

طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی طب سنتی مجموعه‌ای است از دانسته‌ها، مهارت‌ها و اعمال که بر پایه نظریه‌ها، باورها و تجربه‌های بومی فرهنگ‌های مختلف است، خواه که قابل شرح باشد یا نباشد، که در بهداشت و نیز پیشگیری، تشخیص، بهبود و مداوای بیماری‌های جسمی و ذهنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پوست در طب سنتی

درمان مشکلات پوست در طب سنتی با پیله ابریشم

بعد از کشف پیله ابریشم این محصول را فقط در جهت تولید نخ ابریشم استفاده میکردند ولی بعد از مدتی متوجه شدند که پوست دست کارگرانی که با پیله ابریشم نخ تولید میکنند بسیار لطیف و زیبا شده است.

از این رو تحقیقات در زمینه تاثر پیله ابریشم بر رو زیبایی پوست آغاز شده که امروزه هم از آن در صنعت آرایشی بهداشتی و صنعت پزشکی استفاده میشود.

در حدود 2500 سال است که در کشور های شرق آسیا از پیله ابریشم برای زیبایی پوست در طب سنتی خود استفاده میکنند.

برای خواندن تاریخ و نحوه به وجود آمدن ابریشم میتوانید این مقاله را مطالعه نمایید.

عمده کاربرد پیله ابریشم برای زیبایی پوست به شرح زیر است: