مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

با پیله ابریشم چروک پوست خود را در سه هفته ناپدید کنید

آنچه در این مقاله می خوانید...

کلاژن چیست؟الاستین چیست؟ابریشمفواید استفاده از پیله ابریشم برای پوست
چروک پوست

پیله ابریشم ضامن جوانسازی و ضد چروک پوست می باشد که علاوه بر داشتن ویتامین های A و E دارای عصاره ابریشم ( سرسین ) نیز می باشد. مهم‌ترين عواملي که باعث جواني، سفتي و استحکام و میشود، رشته‌هايي از جنس پروتئين به نام «کلاژن» و «الاستين» هستند.

این محصول به جهت وجود سرسین،عمل کلاژن سازی را تقویت می کند و همچنین باعث تقویت خاصیت کششی پوست یا الاستین می گردد.که این خود باعث می شود پیله ابریشم اثر مستقیم بر روی چین و چروک صورت داشته باشد.
ویتامین A : این ویتامین برای رشد طبیعی , تکثیر, بازسازی سلول های پوست لازم است و آنتی اکسیدانت هم هست.این ویتامین رنگ پوست را بهبود می بخشد و عمق گرفتن خطوط صورت را کند می کند.

انعطاف پذیری پوست را زیاد می کند و همینطور در دارو های درمانی جوش بکار می رود. و می تواند پوست را برای احیای سلول های جدید تحریک کند.

کمبود ویتامین ها می تواند سبب مردن سلول های پوست شود و اگر ویتامین های مورد نیاز پوست به آن نرسد، لکه لکه و تیره می شود.

ویتامین E : این ویتامین برای رشد بافت های سالم لازم است و یک آنتی اکسیدانت فوق العاده پایدار است و همچنین پوست را مرطوب و شفاف می کند، از مضرات رادیکال های آزاد می کاهد، به درمان سوختگی، التهاب، بریدگی و سوزش کمک میکند.

کلاژن چیست؟

در زبان یونانی کلاژن به معنای «تولید کننده چسب» است.

این چسب طبیعی در واقع پروتئینی است که فیبرهای سفید پوست، تاندون ها، استخوان ها، غضروف ها و تمام بافت های رابط را تشکیل می دهد.

این ترکیب همچنین در مواد ژلاتینی بدن مانند زجاجیه چشم (همان مایع ژله ای مانند و بدون عروق و شفاف کره چشم) نیز وجود دارد.

کلاژن 5 نوع دارد و حدود 80 درصد وزن بافت های رابط را در بر می گیرد.

بنابراین چیزی بیش از یک ماده ی ساده در ترکیب کرم های زیبایی است.

کلاژن از پروکلاژن تولید می‌شود. پروکلاژن هم از ترکیب آمینواسید‌های گلیسین و پرولین تشکیل می‌شود.

در این فرایند ویتامین C نقش مهمی دارد.

شکل زیر مولکول های کلاژن را نشان میدهد.

چروک پوست

الاستین چیست؟

الاستین ماده پروتئینی است که در لابلای الیاف کلاژن قرار داشته و یک حالت ارتجاعی به پوست می دهد.

فیبرهای الاستین تار و پودهای پوست هستند که در لایه دوم پوست می باشند و وظیفه تشکیل چارچوب یا بافت اصلی پوست را برعهده دارند که مانند تار و پودهای قالی در هم فرو رفته اند.

این فیبرها این قابایت را به پوست می دهند که در نتیجه فشار وارده تغییر شکل داده و پس از برداشتن فشار، مجددا به حالت طبیعی خود بازگردد.

این ماده سفتی کمتری نسبت به کلاژن دار و تا 100 درصد میتواند افزایش طول یابد.

الاستین توسط میکروفیبریل ها احاطه شده است.

فیبر های الاستیک درم در اثر آنزیم هایی مانند الاستاز تخریب میشود.

تابش نور خورشید به سطح پوست سبب تسریع این تخریب و تبدیل این فیبرهای ارتجاعی به حالت بی شکل میگردد.

برخی از لیزوزیم های موجود در پوست با اتصال به الاستین مانع از تاثیر الاستاز و محافظت از این فیبرها میشوند.

علاوه بر اثر تخریبی اشعه ماورا بنفش خورشید بر الاستین ، مطالعات نشان میدهد که میزان الاستین موجود در پوست با افزایش سن، حتی در نقاطی که در معرض نور خورشید نمیباشند نیز کاهش چشمگیری مینماید.

چروک پوست

ابریشم

ابريشم در حدود ۴۵۰۰ سال پيش براي اولين بار در چين کشف شد.

امروزه الياف ابريشم در آسيا و اروپا توليد ميشوند.

ابريشم يک ليف پروتئيني است که به وسيله حشرات و عنکبوتيان توليد ميشود و به دليل درخشندگي و خواص مکانيکي آن در صنعت نساجي، پزشکی،آرایشی بهداشتی کاربرد دارد.

الياف ابريشم از کرمهاي ابريشم تهيه ميشوند. بهترين کيفيت ابريشم خام و همچنين بيشترين الياف توليدي مربوط بهگونهاي از کرم ابريشم است که از برگ درخت توت تغذيه می کنند.

لازم به يادآوري است که ابريشم  به دليل خصوصيات مکانيکي خوب، زيست سازگاري، زيستت خريب پذيري و انعطاف پذيري در پیراپزشکی استفاده میشود.

Bombyx. Mori يک  نوعي کرم ابريشم اهلي شده به شمار ميرود که متعلق به حشراتBoymbycide  بوده و یکرشته دوتايي ظريف از فيبروئين ابريشم را که توسط پروتئين سريسين به هم چسبيده اند، توليد ميکند.

فيبروئين شامل هزاران فيبريل موازي است. الياف فيبروئين توليد شده داراي قطري در حدود 25-10 میکرومتر میباشند.

چروک پوست

فواید استفاده از پیله ابریشم برای پوست

از بین بردن چروک پوست و چروک دور چشم راه و روش های مختلفی از قبیل بوتاکس و استفاده از ماسک های دور چشم دارد اما طبق معمول راز زیبایی پوست زنان شرقی با تمام این روش ها متفاوت است و همین موجب شده است که دانشمندان و پزشکان زیبایی کشورهای دیگر در مورد روش های مختلف زیبایی سنتی زنان ژاپنی و کره ای به طور علمی تحقیقات انجام دهند و به دلیل و راز آنها پی ببرند.

طبق گفنه های نائومی موریامی زن های ژاپنی بسیار نسبت به پوستشان بسیار حساس هستند و روش هایی را سالهاست که از روش هایی سنتی برای جلوگیری از چروک پوست استفاده می کنند.

چینی ها و ژاپنی ها از یک روش سنتی قدیمی برای جلوگیری و محو کردن چروک پوست و چروک های دور چشم شان استفاده می کنند که این روزها در کشورهای اروپایی بر روی آن تحقیقات و مطالعاتی انجام شده است تا با روش های دیگر برای محو کردن و از بین بردن چروک های اطراف چشم مقایسه شوند.

روشی که از گذشته تا امروز در بین زنان چینی و ژاپنی برای از بین بردن چروک های اطراف چشم استفاده می شده است استفاده از پیله های کرم ابریشم است.

پیله کرم ابریشم حالت سایشی و تراشنده دارد و به دلیل بافت خاص حس چرب بودن را ایجاد نمی کند و از بین برندهچروک پوست میشود.

پزشکان فرانسوی بر روی یک زن به مدت سه هفته از این روش استفاده کرده اند هفته ی اول پوست صورت او کمی احساس خشکی می کرد و هیچ تفاوت و تغییری احساس نمی شد تا اینکه وارد هفته ی دوم مصرف پیلهی کرم ابریشم شد و تغییرات به وضوح بر روی پوست قابل مشاهده بود.

پیله ابریشم با دارا بودن سرسین و فیروئین و همچنین کربوهیدرات و ویتامین های A و E یک رطوبت رسان فوق العاده برای پوست است و همچنین باعث سفتی و سفیدی پوست و لایه برداری  و از بین برنده چروک پوست میشود.

مقداری بیاندیشین و به جایه مصرف کرم های شیمیایی که نمیدونین از چی تشکیل شده و یا صرف هزینه های بالا لیزر و … از یک محصول ارگانیک که خواصش در علم پزشکی برای پوست ثابت شده استفاده کنین.
مطمعا باشین طی مدت سه هفته به نتیجه قابل قبولی خواهید رسید.

چروک پوست

با شماره های درج شد در سایت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.