مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اسکراب صورت با پیله ابریشم کاملا ارگانیک

آنچه در این مقاله می خوانید...

اسکراب چیست؟انواع اسکراب و لایه برداریکرم های اسکرابپیله ابریشم برای پوستنتیجه تحقیقات علمی در ضمینه اسکراب با پیله ابریشم
اسکراب

بر هیچ کس پوشیده نیست که پیشگیری، اولین و مهمترین اصل در درمان است و این مساله در راس کلیه فعالیت های بهداشتی قرار دارد. در این مقاله به مزایایه اسکراب با پیله ابریشم بر روس پوست پرداخته شده است.

اسکراب چیست؟

اسکراب پوست شامل از بین بردن سلول‌های مرده و پاکسازی از آلودگی بر پوست و از بین بردن خطوط سطحی است. معمولاً پوست‌های چرب دچار سختی و تجمع سلول‌های مرده می‌شوند. تجمع سلول‌های مرده روی پوست معمولاً به سیاه شدن و سخت شدن پوست می‌انجامد. بعد از انجام اسکراب، اغلب جوش‌های سطحی و سختی پوست و پینه‌های سطحی برطرف می‌شود و پوست احساس سبکی می‌کند. معمولاً افرادی که اسکراب انجام می‌دهند، بعد از انجام آن احساس خنکی و تازگی را روی پوست صورتشان احساس می‌کنند.

انواع اسکراب و لایه برداری

لایه برداری با لیزر CO2
یک ناحیه از پوست را به صورت سراسری لایه برداری می کند. درمان با لیزر CO2 در یك جلسه می‌تواند هم چروك‌های ظریف تا متوسط سطح پوست را در اطراف چشم و اطراف دهان كمتر كند، هم با سفت‌كردن پوست افتادگی صورت را بهتر كند و هم لكه‌های تیره ناشی از آفتاب را از سطح پوست پاك كند. لیزر CO2 با تاباندن اشعه لیزر به سطح پوست یك لایه از پوست را برمی‌دارد.

عوارض لیزر co2 :

 • پوس ریزی بیش از حد (پوسته پوسته شدن)
 • تورم تا یک هفته بعد از درمان
 • التهاب پس از لیزر
 • اسکارهای آکنه مانند یا تیخال و عفونت های باکتریایی
 • درماتیت تماسی

اسکراب

لایه برداری با لیزر فراکشنال
از لیزر فراكشنال برای درمان پیری پوست استفاده می‌شود. در این روش توسط لیزر، لایه سطحی پوست به شكل موضعی در مقاطعی از پوست از بین می‌رود و اطراف این ستون‌های حرارتی سالم می‌ماند و این امر موجب تسریع روند ترمیم پوست می‌‌شود.

عوارض لیزر فراکشنال:

 • قرمزی و التهاب ناحیه تحت درمان
 • احتمال سوختگی پوست های تیره و برنزه
 • احتمال تغییر رنگ پوست
 •  زبری پوست
 • حس سوزش و خارش ناشی از لیزر
 • احتمال تکثیر تب خال فعال

 

لایه برداری مکانیکی:

در لایه بردارهای مکانیکی مواد ساینده ای وجود دارد که مثل سنباده روی سطح پوست کشیده می شوند و سلول های مرده را از روی آن سطح پوست برمی دارند که به دنبال استفاده از آن تاثیر و نفوذ داروهای پوست، چند برابر گشته و بنابراین کمک مهمی برای درمان دارویی مثلا بهبود لک های صورت است.
در این روش با استفاده از دستگاهی خاص، نوعی كریستال بسیار ظریف از جنس اكسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده‌ای با سطح پوست در تماس قرار می‌گیرد و تراشی در لایه‌های فوقانی شاخی پوست ایجاد می‌كند.

عوارض لایه برداری مکانیکی:

 • پوست به مدت یک روز قرمز رنگ میشود شبیه به آفتاب سوختگی
 • در برخی موارد ممکن است به پوست حالت کبودی دست بدهد
 • به نور خورشید بسیار حساس میشود

اسکراب

کرم های اسکراب

این کرم ها به عنوان خراشنده و ساینده پوست استفاده می شوند.کرم ها و صابون های اسکراب حاوی دانه های خشن هستند تا سلول های مرده سطح پوست را بردارند.
در درمان ضایعات پوستی مثل آکنه های کومدونال (جوش های سرسیاه یا سفید)، چربی پوست، خشونت پوست و افزایش اثر داروهای موضعی.

عوارض کرم های اسکراب:

احتمال عود تبخال توسط لایه ‌برداری پوست است، به خصوص در لایه ‌برداری شیمیایی باید مراقب عود تبخال بود و بیمارانی که به طور مکرر تبخال می‌ زنند، این عفونت می ‌تواند موجب ایجاد جوشگاه شده و در پوست تحریک شده توسط مواد شیمیایی لایه ‌بردار وسعت زیادی پیدا کند.

و همچنین باعث ایجاد لک و حساسیت های پوستی میشود.

پیله ابریشم برای پوست

پیله ابریشم محصولی کاملا ارگانیک که به دلیل داشتن پروتئین هایی نظیر سریسین ، فیبروئین ، کربوهیدرات و همچنین ویتامین هایی نظیر A و E میتواند معجزه ای برای زیبایی پوست باشد.

اسکراب

نتیجه تحقیقات علمی در ضمینه اسکراب با پیله ابریشم

آلودگي نقش مهمي در ايجاد باکتریها بر روی پوست دارد. اسكراب صورت نيـز يكـي از عوامـل مهـم كنتـرل باکتریها ی پوستی است. هدف از انجام اين مطالعه بررسی فواید اسکراب با پیله ابریشم بر میزان کاهش میکروبهای پوستی است.

عفـونـتهـای پوستی يـکي از معـضلات سيـستمهـا مراقـبتي– درمانـي هر کشـور محـسوب ميشـود. زيـرا، اين عفونـتها به سخـتي درمـان ميشـونـد مركـز كنتـرل بيمتار CDC بـرآورد ميكـند، سـاليانه ۸/۱ ميـليون نـفر با عفونتهای پوستی در تماس هستند و ۲۰ هزار بيمار به طور مستقيم با اين عفونتها ميميرند.
صورت يكي از مهمترين ابزار مراقبتي است، ولي ميتواند حامل و ناقل عفونت نيز باشد. به همين دليل است كه شستشوی و اسکراب صورت بر تمامي اعمال و برخي از فراگردها پراسيجرهاتهاجمي به منظور پيشـگيری از عـفونـتهاجـدی ضـروری میباشد.

اسـكراب، حـذف ميـكروارگانيـسمهـای موقـت و كـاهـش ميكروارگانيسمهای مقيم پوست است.

تيلور بيان ميکند که ساده ترين روش پيشگيری از عفونت شستـشو اسـت.
CDC بيان مي کند شستشوی صحيح ، ميزان عفونتهای پوستی را به ميزان ۳۰ %كاهـش ميدهـد.

.Hinystv در سال 1992 نيز به دنبـال بررسي خود تاکيد ميکند: اسكراب صورت به مدت ۲ تا ۳دقيقه ميتواند شمارش باكتريايي را در حد قابل قبولي كاهش دهد. Phippen در سال 2000 نيز اين مسئله را مورد تاكيد قرار داده كه اسكراب طولاني مدت تاثيری در كاهش بار ميكروبي نخواهد داشت.

با توجه به اهميت پاکسازی صورت يك روش توصيه شده (اجرا توسط CDC و راهنمای كشوری) با يک محلول با پايه الکلي است. مطالعات جديد نشان داده است که تاثير الکلهابسيار بيشتر از ديگر موادی مانند کلرهگزيدين گلوکونات ،پويدين ايدودين بوده و محلول های با پايه الکلي تاثير بيشتریبر فلور مقيم پوست دارد. ولی محلول های با پایه الکل باعث ایجاد خشکی و از بین رفتن رطوبت پوست میشوند.

Tavolaci در سال 2006 بيان ميكند كه براساس بررسيهای متعدد ، مالش صورت با سریسین در مقايسه با شستشوی صورت با صابون در پاکسازی پوست تاثير فوری دارد. و، مالش صورت با سریسین ضمن ماندگاری بيشتر، مشكلات پوستيكمتری نيز بدنبال داشته است.

یكي از فاكتورهاي مهم در اثر بخـشي اسـكراب نـوع مـاده ضدعفوني كننده مورد استفاده در اسكراب است . محلولهاي ضدعفوني كنندهاي كه جهت اسكراب به كار مي روند هر کدام دارای مزایا معايبي هستند.

نتايج اين تحقيق نشان داد كه بيش ترين باكتريهاي رشد يافته شـامل اسـتافيلوكوك سـاپروفيتيكوس،استافيلوكوك اپيدرميس، گونه هاي باسيلوس و گونه هاي ميكروكوكوس هستند. اسكراب بـا پیله ابریشم توانست کلونی های میکروبی پوست را به طور معنی داری کاهش دهد.

اسکراب