مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز فروش پیله کرم ابریشم

آنچه در این مقاله می خوانید...

مصارف پیله کرم ابریشمنحوه تولید پیله کرم ابریشممراکز فروش پیله کرم ابریشم
پیله کرم ابریشم

پیله کرم ابریشم ماده زمانی که روی برگ درخت توت قرار می‌گیرد و به اوایل فصل تابستان می‌رسد شروع به تخم گذاری می‌کند؛ این تخم ها حدود ۱۰روز بعد شکسته شده و از آنها لاروهای کرم ابریشم خارج میشود که از برگ درخت توت تغذیه و شروع به تنیدن پیله به دور خود میکند‌.

پیله کرم ابریشم با ترشح ماده‌ای از دهان لاروها تنیده می‌شود و حدود۲۵روز طول می‌کشد تا تشکیل شود و پیله به اندازه مورد نظر برسد.

باید در اندازه‌گیری پیله ها دقیق بود تا بتوان از پروانه شدن آن جلوگیری کرد و نخ ابریشم مرغوب از آن بدست آورد، به همین دلیل باید اینکار را به افراد متخصصی سپرد که برای فروش پیله کرم ابریشم مراکز تخصصی و مربوط به این کار را دایر کرده‌اند.

مصارف پیله کرم ابریشم

  • در مصارف دارویی، پیشگیری و درمان سرطان از پیله کرم ابریشم استفاده میکنند
  • از تنیدن آن نخ ابریشم برای مصارف مختلف بدست می‌آید
  • به دلیل قوی و مستحکم بودن آن برای ساخت جلیقه ضد گلوله استفاده می‌شود
  • برای التیام بخشی و بهبود زخم ها قابل استفاده است
  • برای استحکام استخوان ها مفید میباشد.

پیله کرم ابریشم

نحوه تولید پیله کرم ابریشم

برای تولید کرم ابریشم ابتدا باید تخم کرم ابریشم را تهیه کنیم که این تخم در کشور ما بیشتر در گیلان به فروش می‌رسد.

بعد از خریداری تخم محیطی را آماده این کار میکنیم که به آن کارگاه پرورش کرم ابریشم یا نوغانداری می‌گویند؛ به اینگونه که قفسه هایی را میسازیم که پایه آنها در آب قرار داشته باشد و سپس تخم های خریداری شده را در جعبه‌های حاوی برگ درخت توت میگذاریم تا تخم ها به کرم تبدیل شوند و با ترشح ماده‌ای از سوراخ کوچک دهانشان شروع به تنیدن پیله بکنند.

این کار معمولا باید در فصل بهار انجام شود تا به نتیجه برسد، و اینکه تخم کرم ابریشم به حشراتی مثل زنبور، مورچه و … بسیار حساس می‌باشد و در محیطی که نگهداری میشود نباید این موجودات وجود داشته باشد.

از فروش پیله کرم ابریشم نیز میتوان به سود و درآمدزایی رسید.

پیله کرم ابریشم

مراکز فروش پیله کرم ابریشم

این روزها مراکز و کارگاه‌های بسیاری برای پرورش کرم ابریشم بوجود آمده است؛ در این مراکز تخم کرم ابریشم را تهیه کرده و آن را در طول حدود ۱۰تا ۱۳روز به کرم تبدیل می‌کنند، که این کرم ابریشم پیله‌ای در اطراف خود بوجود می‌آورد.

گاهی این مراکز به فروش پیله کرم ابریشم بسنده می‌کنند و تولید نخ ابریشم را به دیگر کارگاه‌ها واگذار می‌کنند.