مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت امروز هر کیلو نخ ابریشم طبیعی

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه تولید نخ ابریشمکاربرد نخ ابریشم طبیعیانواع نخ ابریشم طبیعی
نخ ابریشم

نخ ابریشم نوعی نخ بسیار قدیمی و زیبا می باشد که برای اولین بار در چین ابریشم بافی را شروع کردند و این موضوع به حدود ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد بر می گردد.

این محصول در حدود اواسط قرن ۱۹ بود که به ایران وارد شد و آوردن این نوع نخ ابتدا توسط فردی گیلانی به نام محمد خان رشتی که از سرمایه داران بزرگ بود صورت گرفت.

نخ ابریشم به دو شکل طبیعی و مصنوعی وجود دارد که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و جز نخ های مرغوب است که قیمت هر کیلوی آن نسبت به نخ های قابل استفاده در بازار بیشتر می باشد.

نخ ابریشم

نحوه تولید نخ ابریشم

در اوایل فصل تابستان کرم ابریشم ماده حدود ۵۰۰ تخم می گذارد که بعد از ۱۰ روز این تخم ها شکسته می شوند.

کرم ابریشم از برگ درخت توت تغذیه می کند؛ از سوراخ دهان کرم ابریشم مایعی ترشح می شود که ابریشم را بوجود می آورد و باعث تنیده شدن پیله کرم ابریشم می شود.

زمانی که یک پیله ساخته می شود و با اندازه مورد نظر می رسد آنرا در آفتاب و یا دستگاه خشک کن می جوشانند تا کرم ابریشم داخل آن بمیرد و از بین برود؛ سپس با دستگاه های دستی و یا صنعتی شروع به تابیدن ابریشم می کنند و نخ ابریشم را تولید می کنند.

 

قیمت نخ ابریشم بدلیل پر جلا و خاص بودن این نخ بالاتر از نخ هایی مثل کتان، پشم و … می باشد.

 

همچنین میتوانین قیمت پیله کرم ابریشم را در این لینک مشاهده کنید.

 

کاربرد نخ ابریشم طبیعی

  • از نخ ابریشم طبیعی برای تولید قالی و قالیچه استفاده می شود.
  • در برای بافت پارچه های گران بها و زیبا از آن استفاده می کنند.
  • تولید انواع تابلو فرش ها با نخ های نازک ابریشم طبیعی انجام می شود.
  • برای تولید پوشاک های ظریف و زیبا از نخ ابریشم طبیعی استفاده می کنند چرا که این نخ ۴ فصل می باشد و می توان از آن در همه مدل ها استفاده کرد.

 

نخ ابریشم

 

انواع نخ ابریشم طبیعی

نخ ابریشم طبیعی زمانی که آماده استفاده می شود به سه دسته آن را تقسیم می کنند که به صورت ابریشم خام، ابریشم پخته و ابریشم گچین شناخته می شود.

ابریشم خام را مستقیم از پیله می گیرند و بلافاصله از آن در صنعت استفاده می کنند بدون آنکه رنگ آنرا تغییر دهند.

ابریشم پخته ابریشمی است که روی آن کار می کنند و بیشتر خواصش مانند سیریسین را طی عملیاتی بنام قلیاب کشی از آن می گیرند و باعث تغییر رنگ آن به سفید می شوند؛ و در آخر چیزی را که از پیله ابریشم باقی می ماند گجین نام گذاری می کنند که جزو نخ های نامرغوب است که قیمت آن نسبت به قیمت هر کیلو نخ ابریشم کمتر است که برای تهیه نخ فرش مناسب نیست.