مجموعه ابریشم آنلاین شما را به خرید بهترین محصولات ابریشم آنلاین دعوت می نماید. کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید انبوه پیله کرم ابریشم

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه تبدیل پیله کرم ابریشم به نخ ابریشممکان و زمان مناسب تولید پیله کرم ابریشم نکاتی درباره کرم ابریشم
پیله کرم ابریشم

پیله کرم ابریشم یکی از پر استفاده ترین مواد اولیه در نخ ریسی و نساجی میباشد، که با خرید انبوه پیله کرم ابریشم میتوان مقدار زیادی نخ ابریشم تولید کرد و آن را به بازار ارائه داد.

این روزها از پیله کرم ابریشم در موضع های مختلفی استفاده می‌شود که مهمترین آن‌ها نخ ابریشم است.

پیله کرم ابریشم

نحوه تبدیل پیله کرم ابریشم به نخ ابریشم

زمانی که پیله کرم ابریشم ساخته میشود منتظر میمانیم تا به حد دلخواه و اندازه‌ی مورد نظر برسد و قبل از اینکه تبدیل به پروانه شود آنها را جمع‌ آوری کرده و داخل آبجوش می‌جوشانیم تا کرم موجود در پیله از بین برود و ما بتوانیم به راحتی نخ آن را استخراج کنیم.

کرم ابریشم   نخ ابریشم ریشه در گیلان دارد و معمولا در این استان بیشتر روی آن کار میشود و تخم کرم ابریشم نیز از همین محل تهیه میشود.

پیله کرم ابریشم

مکان و زمان مناسب تولید پیله کرم ابریشم

با تحقیقات انجام شده و به گفته پرورش دهندگان کرم ابریشم بهترین زمان برای تهیه و پرورش کرم ابریشم اول فروردین ماه میباشد؛ زمانی که شما در اول فروردین نسبت به پرورش کرم ابریشم اقدام می‌کنید باید منتظر بمانید تا در بازه زمانی ۳۰الی ۴۰روز اولین برداشت پیله‌تر را داشته باشید.

مکان پرورش کرم ابریشم باید بعد از روزهای خواب کرم مرتب عوض شود و به مکانی بزرگتر و تمیز انتقال پیدا کند، و اینکه در ایران استان‌های شمالی مکان مناسب‌تری برای تهیه تخم ابریشم می‌باشد.

نکاتی درباره کرم ابریشم

  • یک عدد پیله حدود ۳۰۰تا ۹۰۰متر ابریشم دارد.
  • با ۲ تا ۳ هزار پیله میتوان ۵۰۰کیلو گرم ابریشم بدست آورد.
  • بعد از خریداری تخم ابریشم باید آنرا در پارچه گرم به مدت ۵روز نگهداری کرد تا زنده شود.
  • کرم ابریشم بعد از زنده شدن ۳مرحله به خواب می‌رود که این مراحل ۱۳روز طول می‌کشد.
  • در مرحله چهارم باید به کرم ابریشم غذا داد.
  • مدت ۱۳ الی ۱۴ روز باید به طور مرتب کرم ابریشم از برگ توت تازه تغذیه کند.
  • تغذیه کرم ابریشم باید در طول روز ۳ الی ۴نوبت باشد.

بعد از اینکه تخم به کرم ابریشم تبدیل شود و کرم ابریشم شروع به تنیدن پیله بکند و دوره ۴۰روزه خود را بگذراند برداشت پیله تر آغاز می‌شود که این اتفاق در اوایل خرداد ماه رخ می‌دهد؛ هرچه کرم ابریشم پیله بهتری داشته باشد تلفات آن کمتر و برداشت پیله تر بهتر خواهد بود، که این موضوع باعث رونق کسب و کار نوغاندار میشود.